Dřevostavba nebo zděný dům?

Dřevostavba z ekopanelů

Ilustrační foto dřevostavby „Renata“ z naší nabídky. Tato dřevostavba z ekopanelů je nabízena od 2 160 900 Kč.Více se dozvíte zde:
Prohlédněte si také naši nabídku dalších dřevostaveb zde:

Tuto zásadní otázku řeší jistě spousta lidí, kteří se rozhodnou pro vybudování nového a vysněného domu. Volba stavebního materiálu je pravděpodobně prioritním prvkem před samotným výběrem tvaru, velikosti nebo uspořádání. Podle čeho ale zvolit stavební systém a jaká sebou nesou jednotlivá řešení klady a zápory? Vyplatí se vůbec zabývat jednou či druhou metodou? Samozřejmě, že ano a právě následující informace by měly každému zájemci pomoci v rozhodování.

Dřevostavba nebo zděný dům?

V českých luhách a hájích má bezkonkurenčně nejdelší tradici zděné obydlí. Ať už se jedná o cihlu, kámen nebo jiný přírodní a pevný materiál. Odedávna všichni stavitelé používali zdivo, které sebou přináší několik podstatných a zásadních výhod. Hlavním pozitivem různých druhů cihel je tepelná akumulace, která zapříčiní dostatečné zadržení tepla na delší dobu. Pro mnohé zákazníky může hrát roli i důležitý psychologický fakt o pevnosti stavby, který vzbuzuje právě cihlový materiál. Nespornou informací je i dlouhověkost budov, která může dosahovat při vhodné údržbě až stovek let.

Oproti tomu dřevostavby zažívají v posledních letech naprostý boom a přínos nových stavebních technologií. Spousty nevěřících zákazníků je přesvědčováno o kvalitě a dlouhé životnosti, která je odkazována na dřevěné domy v Kanadě, Holandsku a severských státech. Kromě jiného se může pyšnit kladnými vlastnosti i tento druh stavby. Dřevo je ryze přírodní materiál, který sice nedokáže dostatečně a dlouhodobě držet teplo, oproti tomu je hlavní výhodou jeho brzké vyhřátí. Tento fakt se samozřejmě velice kladně promítne do spotřebovaných energií. Další zajímavou věcí je také doba výstavby, která je mnohonásobně kratší než u běžných zděných domů. Vlivem poměrně úzkých stěn nedochází ani k výraznému zastavění vnitřního prostoru.

V obou případech je díky vnějším omítkám téměř nemožné rozeznat dřevostavbu od zděného domu. Vlastnosti obou dvou se projeví až po určitém čase a používání, ať už se jedná o zmíněné energie nebo případné další úpravy objektu. Ty jsou u dřevěných konstrukcí samozřejmě obtížnější a pracnější. Je to způsobeno důkladnou izolací dřeva a parobránami, které mají zabraňovat vlhkosti. Podstatnou roli odvádí i výsledná cena za kompletní dílo, která hraje spíše ve prospěch dřevěného obydlí. Vše samozřejmě závisí na použitém materiálu a dalších faktorech.

Ať již zvolíte tu či onu variantu, vždy se bude jednat o Váš vysněný domov, který by měl splňovat především Vaše osobní požadavky a nároky a pohodové a luxusní bydlení. V obou případech lze nový dům realizovat pomocí metody na klíč, která umožňuje nastěhování do hotového a vybaveného domu. Před finálním rozhodnutím se jistě vyplatí poptat a zkalkulovat obě dvě možné varianty.

Designed by Edinburgh Taxi