Informace a články

  29. 9. 2013

O ovčí vlně

Pokud nejste příznivci syntetických tepelně-izolačních materiálů v dřevostavbách, jistě Vám již neunikla ovčí vlna. Určitě si říkáte, že vlna musí být moc dobrým izolantem, ale možná Vás napadají obavy o možnosti napadení moly či plísněmi (číst!)

 

  2. 7. 2013

Dřevostavby – mýty a pověry

Dřevostavby jsou opředeny celou řadou mýtů. Mnoho lidí je má zafixovány jako rekrační stavby nebo víkendové chaty. Dalším mýtem je, že v porovnání se zděnou stavbou mají dřevostavby horší vlastnosti: tepelně izolační, akustické, požární nebo prostě jen nedůvěřují životnosti dřevostaveb… (číst!)

  26. 5. 2013

Dřevostaby dýchající – nedýchající: dva koncepty plášťů

Tvorba obvodových plášťů dřevostavby dnes využívá dva odlišné koncepty – oba se dnes realizují souběžně, je však patrný postupný příklon k novodobému konceptu, a to jak ze strany stavebníků, u kterých je patrná čím dál větší nechuť ke skladbám plášťů obsahujících parozábrany, tak ze strany firem, které oceňují jednodušší skladbu i… (číst!)

  16. 5. 2013

Hliněné omítky v moderní dřevostavbě

Přes neustálý vývoj nových materiálů se mnoho lidí v dnešní době otáčí zpět a hledá inspiraci v minulosti. Je to dobře, nebo bychom se neměli bránit pokroku? Řeč je tentokrát o přírodních hliněných omítkách a o jejich „znovuobjevení“. Jedná se jen o další výkřik snahy o co nejekologičtější stavitelství na úkor komfortu, nebo… (číst!)

  10. 1. 2013

Difúzně otevřené konstrukce

Je v dřevostavbách používána posledních 10–15 let. Souvisí to především s novými technologiemi, zejména izolačními materiály, které kladou malý difúzní odpor. Takováto konstrukce umožňuje prostupu plynů molekulárním přenosem, běžně označovaným jako difúze. Plyny se  prostorem šíří  dvěma možnými  způsoby… (číst!)

  2. 12. 2012

Difúzně uzavřené konstrukce

Konstrukce dřevostavby, která je řešena jako difúzně uzavřená, se nejčastěji využívá u energeticky úsporných a nízkoenergetických dřevostaveb… (číst!)

  10. 11. 2012

Dřevostavby

Dřevostavby patří k aktuálním trendům pohodlného, úsporného a komfortního bydlení. Dávno neplatí, že se tradiční materiál, jako je dřevo hodí pouze na stavbu chatek, přístřešků nebo altánků. Přesto je jejich podíl na domácí výstavbě stále minimální. V porovnání se sousedními zeměmi jako je… (číst!)

  22. 10. 2012

Standardní, nízkoenergetické, pasivní a nulové domy

Běžně postavené domy klasickými postupy, z běžně používaných materiálů. Tyto domy vyhovují normám, avšak vzhledem k rostoucím cenám energií i zpřísňujícím se normám se v budoucnu pravděpodobně nevyhnou rekonstrukci… (číst!)

  3. 10. 2012

Zelené střechy

Zelené střechy minimalizují návaly při odtoku dešťové vody, prodlužují životnost hydroizolace střechy a zlepšují tepelně izolační parametry střešní konstrukce. Kromě těchto technických vlastností mají vliv na zlepšení mikroklimatu, zachytávání prachu a nečistot z ovzduší, na zajištění ochrany proti sání větru na střechách a také na zvýšení… (číst!)

  21. 9. 2012

Dřevostavba nebo zděný dům?

Tuto zásadní otázku řeší jistě spousta lidí, kteří se rozhodnou pro vybudování nového a vysněného domu. Volba stavebního materiálu je pravděpodobně prioritním prvkem před samotným výběrem tvaru, velikosti nebo uspořádání. Podle čeho ale zvolit stavební systém… (číst!)

 

 

Designed by Edinburgh Taxi